+370 604 01010
I-V 09:00 - 18:00

CF kortelės

CompactFlash, arba sutrumpintai – CF atminties kortelės yra vienos seniausiai rinkoje naudojamų kortelių. CompactFlash privalumai apima atsparumą karščiui, patikimumą (dėl didesnių tranzistorių), didelę talpą. CF korteles naudoja veidrodiniai fotoaparatai, seno tipo kameros. Pagrindiniai gamintojai: Sony, Lexar, SanDisk, Transcend, Angelbird, Kingston.

1 iš 4 puslapių
 1. 1
 2. 2
 3. 3
 4. 4
 5. Pirmyn
24 88 prekių

CompactFlash (CF) atminties kortelės yra vienas senesnių atminties kortelių standartų, kuris vis dar naudojamas tam tikrose profesionaliose fotografijos ir videografijos srityse.

Šios kortelės buvo pristatytos dar 1994 metais ir tada tapo populiaria alternatyva kitoms atminties kortelėms, tokioms kaip SmartMedia ir PC Card. Nors šiandien dauguma naujų įrenginių naudoja mažesnes ir greitesnes atminties korteles, CompactFlash tebėra vertinamos tam tikruose profesionaliuose kontekstuose.


Kam CompactFlash (CF) atminties kortelės naudojamos fotografijoje ir videografijoje? CompactFlash kortelės yra dažnai naudojamos profesionalioje fotografijoje ir videografijoje, kur didelis duomenų perkėlimo greitis ir patikimumas yra esminiai komponentai. Jos yra populiarus pasirinkimas tarp profesionalių fotoaparatų ir kamerų naudotojų. Ypač tarp tų, kurie dirba su didelės raiškos failais arba fotografuoja nuotraukų serijas ir filmuoja aukštos raiškos ir kokybės vaizdo įrašus.
 

CompactFlash atminties kortelių ypatybės ir specifikacijos:

 1. Fizinis dydis: CompactFlash kortelės yra didesnės nei dauguma kitų šiuolaikinių atminties kortelių, tokių kaip SD arba microSD. CompactFlash paprastai yra 43 mm x 36 mm x 3,3 mm.

 2. Didelė talpa: CompactFlash kortelės pasižymi dideliu talpų pasirinkimu, pradedant nuo keleto šimtų megabaitų ir siekiant net kelis terabaitus. Tai suteikia profesionalams pakankamai vietos saugoti didelius failus.

 3. Greitis: CF kortelės gali pasiūlyti aukštą duomenų perkėlimo greitį, didelius skaitymo ir rašymo greičius. Tai yra svarbu profesionalams, kurie dirba su didelės raiškos failais arba fotografuoja nuotraukų serijas.

 4. Palaikomi greičio standartai: Naujesnės CompactFlash kartos gali palaikyti greičio standartus, tokius kaip UDMA (Ultra Direct Memory Access), kuris pagerina duomenų perkėlimo greitį.

 5. Pilna atminties formatavimo funkcija: CompactFlash kartelėse dažnai yra galimybė naudoti "pilną atminties formatavimą" (full format), kuris leidžia visiškai išvalyti kortelę ir pagerinti jo veikimą.

 6. Ilgas gyvavimo laikas: CompactFlash kortelės yra gana patvarios ir pasižymi ilgu gyvavimo laiku, o tai ypač svarbu profesionalams, kurie dažnai dirba ekstremaliomis sąlygomis.
   

Naudojimo pavyzdžiai:

 • Profesionalūs fotoaparatai: Profesionaliniai fotoaparatai dažnai turi CF kortelių lizdus dėl didelės talpos ir greičio.
 • Profesionalios videokameros: Kai reikia aukštos raiškos ir didelių vaizdo įrašų, CF kortelės gali būti puikus pasirinkimas.
 • Garso įrašymo įranga: Kai reikia gero garso įrašymo, CF kortelės taip pat gali būti naudojamos profesionalioje garso įrašymo įrangoje.
   

Nors naujesnės ir mažesnės atminties kortelės yra paplitusios, CompactFlash kortelės išlieka patrauklios tam tikrose profesionalios fotografijos ir videografijos srityse dėl savo didelės talpos ir greičio savybių.