+370 604 01010
I-V 09:00 - 18:00

Šviesdėžės, softbox ir skėčiai

Skėčiai yra nebrangus pasirinkimas, leidžiantis modifikuoti šviesos šaltinį. Skėtį galima naudoti praktiškai su bet kokio stiliaus šviesa. Kuo didesnis skėtis, tuo šviesa bus švelnesnė. Šviesdėžės gali būti pagrindinis ar antrinis šviesos šaltinis. Jos sukuria tolygesnį ir švelnesnį apšvietimą. Populiariausi prekiniai ženklai - Falcon Eyes, Godox, Linkstar. Naudodami paieškos filtrus, galite išsirinkti skėtį arba šviesdėžę pagal tipą, kainą, gamintoją ir pristatymo laiką.

1 iš 14 puslapių
 1. 1
 2. 2
 3. 3
 4. ...
 5. 14
 6. Pirmyn
24 313 prekių

ŠVIESDĖŽĖ (angl. softbox) yra fotografijos ir filmavimo aksesuaras, skirtas šviesos difuzijai ir minkštumo efektui sukurti. Tai yra specialus difuzorius, kuris suminkština šviesos šaltinio spindulius, sukurdamas šviesos šešėlių perėjimą ir mažinantį kontrastą. Šviesdėžės yra ypatingos dėl savo galimybės suformuoti minkštą ir vienodą šviesą, taip padedant fotografams ir operatoriams pasiekti norimą nuotraukų ar vaizdo rezultatą.

 

Pagrindinės šviesdėžės ypatybės ir specifikacijos:

 1. Forma ir dydis: Šviesdėžės gali turėti įvairias formas ir dydžius, įskaitant kvadratines, stačiakampes arba apvalias. Jos taip pat būna įvairaus dydžio, nuo mažų portretų šviesdėžių iki didelių studijos šviesdėžių.

 2. Difuzoriaus medžiaga: Dauguma šviesdėžių yra pagamintos iš specialios medžiagos, kuri veikia kaip difuzorius. Tai gali būti baltas šilkas arba kita atspindinti šviesą medžiaga, skirta švelniems ir minkštiems šviesos šaltiniams kurti.

 3. Montavimo sistema: Šviesdėžės dažnai turi specialią montavimo sistemą, leidžiančią jas lengvai pritvirtinti prie šviesos šaltinio, dažniausiai šviesos stovo arba blykstės.

 4. Reguliuojamas atstumas: Kai kurios šviesdėžės leidžia reguliuoti atstumą tarp šviesos šaltinio ir difuzoriaus, keičiant šviesos efektą.

 5. Patogus transportavimas: Daugelis šviesdėžių yra lengvos, pasižymi patogiu sulankstymu arba demontavimu, todėl jas lengva transportuoti ir saugoti.

 

Naudojimas fotografijoje ir filmavime:

 1. Minkštas šviesos efektas: Šviesdėžės pagrindinė funkcija yra sumažinti šviesos kietumą ir sukurti minkštą šviesą, idealiai tinkamą portretinėms fotografijoms ir filmavimui.

 2. Vienoda šviesa: Šviesdėžės leidžia pasiekti vienodą šviesos paskirstymą ant objekto paviršiaus, sumažindamos ryškius šešėlius ir kontrastą.

 3. Spalvų temperatūros kontrolė: Kai kurios šviesdėžės turi išimtinės spalvų temperatūros reguliavimo galimybes, leidžiančias fotografui arba operatoriui tilpti į konkrečius estetinius poreikius.

 4. Produkto fotografavimas: Šviesdėžės taip pat naudojamos produkto fotografavime, kur jos padeda sukurti lygų ir minkštą šviesos srautą, pabrėžiantį detalių grožį ir forma.

 5. Šviesos formavimas: Šviesdėžės taip pat gali būti naudojamos šviesos formavimui, kurdamos specifinį šviesos modelį ant fotografuojamo objekto arba fono.

 

Šviesdėžės yra esminė įranga profesionaliems fotografams ir filmų kūrėjams, leidžianti kūrybiškai ir preciziškai valdyti šviesą, siekiant gauti kokybiškus ir estetiškus kadrus.


 

Fotografavimo ir filmavimo srityse SKĖČIAI (angl. umbrellas) yra neatsiejama įranga, kuri naudojama tam, kad būtų valdoma ir pritaikoma šviesa aplink fotografuojamą arba filmuojamą objektą. Šie prietaisai yra ypatingi dėl savo galimybės sukurti arba modifikuoti šviesą, norint pasiekti pageidaujamą efektą.

Pagrindinės skėčių funkcijos ir ypatybės:

 1. Atspindėjimo galimybė: Skėčiai yra pagaminti iš specialios atspindinčios medžiagos, dažnai baltos arba sidabrinės, kuri leidžia jiems atspindėti šviesą. Tai leidžia nukreipti arba padidinti šviesos srautą tam tikrose fotografavimo arba filmavimo srityse.

 2. Minkštinimo efektas: Šviesa, atspindėdama nuo skėčio paviršiaus, tampa minkštesnė ir vienodai pasiskirsto, sumažinant kontrastą ir šešėlius. Tai yra ypač svarbu portretinėje fotografijoje, kur norima minkštos ir lygaus šviesos.

 3. Kontrasto mažinimas: Skėčiai taip pat naudojami sumažinti kontrastą, ypač silpnesnės šviesos sąlygomis. Jie gali atspindėti šviesą į šešėlius arba tamsiąsias sritis, šiek tiek jas pašviesindami ir sukuriant subtilų šviesos efektą.

 4. Baltumo ir šilumos tonų pritaikymas: Skėčiai, pagaminti iš skirtingų medžiagų arba turintys specialias dangas, gali pritaikyti baltumo ir šilumos tonus, leisti operatoriui daryti įtaką vaizdo spalvoms pagal norimą estetiką.

 5. Tamsinimo efektas: Specialūs skėčiai su juoda medžiaga arba dangomis gali būti naudojami tam, kad mažintų šviesą tam tikrose srityse, padidintų kontrastą ir sukurtų spalvų gausą.

 6. Difuzorius: Kai kurie skėčiai yra aprūpinti difuzoriaus dangomis, kurios minkština ir vienodai pasiskirsto šviesą, sumažindamos aštrių šešėlių efektą. Tai yra naudinga portretinėje ir produktų fotografijoje.

 7. Nešiojamumas: Dauguma skėčių yra lengvos, susilanksto arba susigręžia į kompaktiškas formos, todėl yra lengva transportuoti ir naudoti fotografavimo arba filmavimo vietoje.

   

Skėčiai yra išskirtinai svarbus įrankis norint kontroliuoti šviesą. Skėčiai suteikia kūrėjui galimybę tikslingai formuoti ir valdyti šviesos efektus, norint pasiekti pageidaujamą rezultatą fotografijose ir vaizdo įrašuose.