+370 604 01010
I-V 09:00 - 18:00

Vidutinio formato fotoaparatai

Vidutinio formato fotoaparatai puikiai tinka portretams, kraštovaizdžiui fotografuoti ir naudoti fotostudijoje. Pagrindinis privalumas - didesni jutiklių dydžiai. Tai padidina šviesos surinkimo galimybes, o tai suteikia daug didesnį dinaminį diapazoną, lyginant su veidrodiniais fotoaparatais. Populiariausi prekiniai ženklai - FujiFilm, Pentax. Naudodami paieškos filtrus, galite išsirinkti „medium format“ fotoaparatą pagal kainą, gamintoją ir pristatymo laiką.

1 iš 1 puslapių
  1. 1
5 5 prekių

VIDUTINIO FORMATO FOTOAPARATAI šiuolaikinėje fotografijos bendruomenėje tapo šiek tiek neaiškiu terminu po skaitmeninių fotoaparatų atsiradimo. Tais laikais, kai karaliavo juosta, buvo daug įvairių juostos formatų, suderinamų su įvairiais analoginiais fotoaparatais, įskaitant vidutinį formatą ir populiarųjį 135 juostos kadrą (36x24 mm), kuris skaitmeniniuose veidrodiniuose fotoaparatuose ir sisteminiuose fotoaparatuose paprastai vadinamas "viso kadro" formatu. Tačiau šiomis dienomis fotoaparatų formatų įvairovė iš esmės yra dvinarė: APS-C arba "crop" jutiklis ir pilno kadro formatas yra dažniausi - jei ne vieninteliai - formatai, naudojami skaitmeniniuose fotoaparatuose.

Nepaisant to, kad plačiai paplito du anksčiau minėti formatai, vidutinis formatas niekada neišnyko. Tiesą sakant, dėl savo gebėjimo užtikrinti neprilygstamą vaizdo kokybę jis vis dar yra pageidaujamas fotoaparatų formatas komercinėje fotografijoje, o pastaraisiais metais susidomėjimas vidutinio formato fotografija išaugo dėl vėl išpopuliarėjusios juostelės ir dėl to, kad tokie žinomi prekių ženklai kaip "Fujifilm", "Leica" ir "Hasselblad" išleido vidutinio formato skaitmeninius fotoaparatus.


Kas yra vidutinis formatas?

Vidutinio formato fotoaparatas - tai bet kokio formato fotoaparatas, kuriame naudojama 120 formato juostelė arba skaitmeninis vaizdo jutiklis, imituojantis šį dydį. Šiuo formatu fiksuojami vaizdai, kurie yra šiek tiek mažesni už didelio formato juostelės dydį (102x127 mm). Tačiau jie yra daug didesni už tuos, kurie padaryti naudojant viso kadro jutiklius arba 135 juostelę. Standartinio vidutinio formato dydžio nėra ir paprastai jis skiriasi priklausomai nuo gamintojo.

Vidutinio formato fotoaparatai garsėja tuo, kad jais galima gauti itin aukštos kokybės vaizdus ir beveik nepriekaištingai tiksliai atkurti spalvas. Todėl šio tipo fotoaparatai paprastai naudojami mados ir reklamos fotografijoje. Reklamai, kuriai paprastai reikalingi dideli ir labai detalūs vaizdai, labai praverčia išskirtinė vidutinio formato fotoaparatų vaizdo kokybė. Štai kodėl daugumoje žurnalų viršelių fotosesijų naudojamas šio tipo fotoaparatas.

Kitų vidutinio formato nuotraukų pavyzdžių galima pamatyti tarp garsių mados fotografų, tokių kaip Terry O'Neillas ir Davidas Bailey, darbų. Šie autoriai buvo populiarūs mados fotografijos atstovai septintajame ir aštuntajame dešimtmetyje. Pranešama, kad abu jie fotografuodami mados nuotraukas naudojo "Hasselblad" vidutinio formato fotoaparatą.


Vidutinio formato ir viso kadro fotoaparatas: koks tarp jų skirtumas?

Vidutinio formato ir viso kadro fotoaparatų palyginimas prasideda nuo jutiklio dydžio. Viso kadro fotoaparate naudojama 35 mm juostelė arba ją imituoja 36x24 mm jutiklis, o vidutinio formato fotoaparato jutiklis yra didesnis nei 36 mm ir mažesnis nei 100x130 mm (didelio formato jutiklio dydis). Jutiklio dydžio skirtumas lemia vaizdo kokybės, svorio ir kainos skirtumus. Vidutinio formato fotoaparatas užtikrina geresnę vaizdo kokybę, spalvų tikslumą ir detalumo lygį. Turėtumėte žinoti, kad vidutinio formato fotoaparatas nėra skirtas filmuoti ar fotografuoti serijomis. Tačiau jis turi vidinį užraktą ir jo nereikia sinchronizuoti su blykste. Taigi vidutinio formato fotoaparatą galite naudoti fotografuodami dideliu greičiu.


Vidutinio formato fotoaparato sistemos ypatybės:

  • Didesnis vaizdo jutiklis. Vidutinio formato fotoaparatuose esantys padidinti vaizdo jutikliai yra daug didesni už 35 mm viso kadro jutiklį, esantį daugumoje aukštos klasės DSLR fotoaparatų ir veidrodinių fotoaparatų. Skaitmeniniuose fotoaparatuose vidutinio formato jutiklio dydis paprastai svyruoja nuo maždaug 43,8 × 32,9 mm iki 53,7 × 40,2 mm. Dėl didesnių vaizdo jutiklių paprastai gaunami daug didesnės skiriamosios gebos vaizdai.
  • Sunkus ir stambus korpusas. Vidutinio formato fotoaparatai tradiciškai yra didesni ir sunkesni už daugumą fotoaparatų, nes turi didelius jutiklius. Laimei, vis daugiau fotoaparatų gamintojų siūlo lengvesnius ir kompaktiškesnius fotoaparatų korpusus (sisteminiųfotoaparatų pavidalu), turinčius tokias pačias vidutinio formato fotografavimo galimybes, pavyzdžiui, "Fujifilm GFX 50R", populiarų fotoaparatą, kuris taip pat suderinamas su "Capture One".
  • Platus dydžių asortimentas. Dėl skirtingų vidutinio formato juostelės dydžių ir galimybės keisti juostelės nugarėles fotografai, turintys vidutinio formato juostinį fotoaparatą, gali naudoti skirtingus kadrų dydžius ir kraštinių santykius, kad vaizdai būtų įvairesni. Tą patį galima pasakyti ir apie vidutinio formato skaitmeninius fotoaparatus, nors jutiklio tiesiog pakeisti negalite - tiesiog turite laisvę rinktis iš įvairių galimų modelių ir pasirinkti fotoaparatą su konkrečius poreikius atitinkančiu jutiklio dydžiu.
  • Aukštesnės kokybės vaizdai. Dėl didesnio vaizdo ploto vidutinio formato fotoaparatuose galima sukurti apie 70 % didesnes ir didesnės raiškos nuotraukas, palyginti su nuotraukomis, padarytomis viso kadro fotoaparatais. Mažesnis lauko gylis: ne veltui portretų ir vestuvių fotografai nuo 7-ojo iki 10-ojo dešimtmečio naudojo vidutinio formato fotoaparatus. Tiesiog yra kažkas stebuklingo, ką galima išgauti dėl mažesnio ryškumo ir gylio, todėl jie yra natūralus pasirinkimas portretams. Apkarpymas: kai kurie formatai, ypač 6×7, žurnalams tinka daug geriau nei 35 mm.
  • Platesnis matymo laukas. Vidutinio formato fotoaparatai pasižymi unikalia galimybe sujungti plačiakampio ir ilgo objektyvo funkcijas viename įrenginyje. Tai leidžia išgauti platesnį matymo lauką, tačiau taip pat gaunamas fono suspaudimas ir nedidelis lauko gylis, kuris būdingas ilgo židinio nuotolio objektyvui.
  • Išskirtinė išvaizda ir pojūtis. Net ir peržiūrint vidutinio formato nuotraukas internete, akivaizdžiai matoma jo firminė "išvaizda". Dėl nuostabių spalvų, mažo lauko gylio ir suvokimo iškraipymų, kuriuos paprastai matome iš šiuolaikinių fotoaparatų, niekas nėra taip gražu ir tikroviška kaip vidutinio formato vaizdai. Gautas vaizdas visada suteikia natūralesnį vaizdą, panašų į savybes ir dinaminį diapazoną to, ką matome realiame gyvenime.
  • Itin didelis universalumas. Kai galite laisvai naudoti keičiamus fotoaparato komponentus, galite pritaikyti fotoaparatą pagal savo konkrečius fotografavimo poreikius. Tai taip pat suteikia galimybę pereiti nuo juostinio prie skaitmeninio fotoaparato (ir atvirkščiai). Galite kantriai praktikuoti juostinės fotografijos meną.