+370 604 01010
I-V 09:00 - 18:00

Kompiuterinės pelės

1 iš 38 puslapių
  1. 1
  2. 2
  3. 3
  4. ...
  5. 38
  6. Pirmyn
24 905 prekių

Kompiuterio pelė yra svarbus įvesties įrenginys, kuris palengvina naudotojo sąveiką su kompiuteriu arba kitais skaitmeniniais prietaisais. Kompiuterinių pelių evoliucija pasižymėjo didele dizaino, technologijų ir funkcionalumo pažanga, todėl atsirado įvairių variantų, atitinkančių įvairius naudotojų poreikius.

 

PAGRINDINĖS KOMPIUTERIO PELIŲ FUNKCIJOS IR SPECIFIKACIJOS

1) DIZAINAS IR ERGONOMIKA: Kompiuterio pelės būna įvairių formų ir dydžių, pritaikytos skirtingiems laikymo stiliams. Ergonomika atlieka lemiamą vaidmenį mažinant rankų nuovargį, kai pelė ilgai naudojama.

2) JUTIKLIO TECHNOLOGIJA: Šiuolaikinėse pelėse dažniausiai naudojami optiniai ir lazeriniai jutikliai. Jie seka judesius nustatydami paviršiaus tekstūros pokyčius ir užtikrina tikslų žymeklio valdymą. Lazeriniai jutikliai paprastai pasižymi didesniu jautrumu.

3) DPI (TAŠKAI COLYJE): DPI yra jautrumo matas, nustatantis, kaip toli žymeklis juda reaguodamas į fizinį judesį. Didesnės DPI vertės lemia greitesnį žymeklio judėjimą, tinkantį tokioms užduotims kaip žaidimai, o mažesnė DPI vertė užtikrina didesnį tikslumą užduotims, kurioms reikalingas tikslus valdymas.

4) LAIDINĖS ARBA BELAIDĖS: Pelės gali būti laidinės arba belaidės. Laidinės pelės jungiamos tiesiogiai prie kompiuterio USB laidu, taip užtikrinamas stabilus ryšys ir nereikia baterijų. Kita vertus, belaidės pelės suteikia daugiau lankstumo ir judėjimo laisvės.

5) MYGTUKAI IR PROGRAMUOJAMOS FUKCIJOS: Standartinė pelė turi du pagrindinius mygtukus (kairiojo ir dešiniojo pelės mygtuko paspaudimą) ir slinkimo ratuką. Papildomų mygtukų, dažnai programuojamų, galima rasti pažangesnėse pelėse. Šiuos mygtukus galima pritaikyti konkrečioms funkcijoms atlikti arba naudotojo poreikiams pritaikytoms makrokomandoms.

6) SLINKIMO MECHANIZMAI: Pelės paprastai turi slinkimo ratuką, skirtą naršyti dokumentus ir svetaines. Kai kurios pelės turi horizontalaus slinkimo funkciją, leidžiančią naudotojams naršyti ir vertikaliai, ir horizontaliai.

7) ŽAIDIMŲ PELĖS: Šiose žaidėjams skirtose pelėse dažnai yra papildomų mygtukų, pritaikomas RGB apšvietimas ir specialūs jutikliai, optimizuoti greitiems ir tiksliems judesiams. Jos taip pat gali būti su programine įranga, leidžiančia naudotojams pritaikyti nustatymus konkretiems žaidimų scenarijams.

8) TRACKBALL PELĖS: Skirtingai nuo tradicinių pelių, "trackball" pelės turi stacionarų korpusą su judančiu rutuliuku viršuje. Vartotojai, valdydami žymeklį, valdo rutuliuką. Tokia konstrukcija gali būti naudinga naudotojams, turintiems mažai vietos ant stalo.

 

LAIDINĖS, BELAIDĖS, ŽAIDIMŲ IR KITŲ RŪŠIŲ PELĖS - PASIRINKIMAS JŪSŲ RANKOSE!

1) Standartinės laidinės pelės: Pagrindinės pelės su tiesioginio prijungimo prie kompiuterio kabeliu. Tinka kasdieniam naudojimui ir plačiai naudojamos biurų aplinkoje.

2) Belaidės pelės: Užtikrina didesnį judrumą be kabelio apribojimų. Galima rinktis "Bluetooth" arba radijo dažnio (RF) variantus, joms reikia baterijų arba įkraunamų maitinimo šaltinių.

3) Žaidimų pelės: Šios pelės skirtos žaidėjams, dažnai turi didelį DPI, pritaikomus mygtukus ir ergonomišką dizainą, kad jas būtų galima ilgai naudoti per žaidimų sesijas.

4) Vertikalios pelės: Sukurtos siekiant sumažinti riešo įtampą, vertikaliosios pelės leidžia sumažinti diskomfortą, susijusį su tradiciniu pelės naudojimu.

5) Trackball pelės: Dėl stacionaraus korpuso ir judančio kamuoliuko "trackball" pelės yra unikali alternatyva įprastoms pelėms ir kai kuriems naudotojams gali būti patogesnės.
 


Apibendrinant galima teigti, kad kompiuterių pelių pasaulis siūlo įvairias galimybes, atitinkančias skirtingus pageidavimus, užduotis ir naudojimo scenarijus. Nuolatinės jutiklių technologijų, ergonominio dizaino ir pritaikomų funkcijų naujovės užtikrina, kad naudotojai gali rasti tobulą pelę, kuri papildytų jų darbo kompiuteriu patirtį, nesvarbu, ar tai būtų produktyvumas, ar žaidimai, ar kūrybinės pastangos.