+370 604 01010
I-V 09:00 - 18:00

Fotografija

Picasso2006-08-05
Sveiki, noriu paklausti dėl fotografijų kompozicijos. Kodėl daugelis gerų fotografų fotografuoja objektus JUODAME fone? Kodėl butent juodas fonas yra pasirinktas? Ką suteikia nuotraukai toks fonas? Ir kodėl priimta "švariai" fotografuoti?
atsakė2006-08-11 00:00:00
Sveiki, nėra absoliučių taisyklių, o priežasčių gali būti daug: kad neblaškytų dėmesio spalvos, objektai fone, kad išryškintų patį apšvietimą... svabu, kad pasiektų savo tikslą ir perteiktų būtent taip, kaip nori fotografas, o visa tai tėra priemonės tam pasiekti. PAPILDYMAS: Jei turite galvoje, kad „švariai“ - tai objektas lygiame fone, tai tuomet dažniausiai planuojama, kad tos fotografijos bus įkomponuojamos ar pateikiamos irgi lygiame fone (pvz., prekės interneto svetainėje, kataloge ir pan.) ir tuomet paprasčiau prekę atskirti nuo jos fono. Kaip komentaruose minėtas spalvotas fonas, kaip bet kuris kitas spalvotas daiktas / apšvietimas, daro įtaką produkto spalvoms / atspalviams, sukuria spalvotus atspindžius. Ir nebūtinai fonas juodas - priklauso nuo fotografijos numatomo panaudojimo.
naivus2006-08-03
sveiki norejau pasiklausti kaip suprasti matricos dydi 1/1.7 1/2.5 kiek as suprantu tai kuo mazesnis skaicius po bruksnio tuo geriau. taip pat ka reiskia maksimalus išlaikymas ka jis duoda?
Audrius Bertys atsakė
Sveiki, matricos dydis - tai trupmena, apibūdinanti fotomatricos įstrižainę coliais. 1/1.7" - tai maždaug 14.9 mm, nors iš tiesų matrica yra šiek tiek mažesnė. Taip jau susiklostė, kad dar nuo ankstesnių laikų, televizijoje šis skaičius reiškė ne pačios matricos įstrižainę, bet elektroninio vamzdelio išorinį diametrą, todėl tikrąjį matricos dydį reikėtų ne skaičiuoti aritmetiškai, o tiesiog pasižiurėti į lentelę. 1/1.7" fotomatrica yra 7.6x5.7 mm dydžio, o 1/2.5" - 5.8x4.3 mm. Matricos dydis - svarbus rodiklis, įtakojantis fotografijos vaizdo kokybę. Jei matrica didesnė - didesni ir šviesai jautrūs elementai, o tai reiškia - jie gali "pagauti" daugiau šviesos. Kuo daugiau šviesos - tuo kokybiškesnis vaizdas, todėl didesnė matrica yra geresnė. O trupmena tuomet didesnė, kai mažesnis jos vardiklis, todėl 1/1.7" yra geriau uz 1/2.5". Tiesa, negalima sakyti kad nuotraukos visada bus geresnės, nes vaizdo kokybė priklauso ne vien nuo matricos dydžio, bet ir nuo daugybės kitų dalykų. Išlaikymas - tai ekspozicijos trukmė, nusakanti kiek laiko fotomatrica "gaudo" šviesą. Kad judantis vaizdas gautųsi ryškus, reikalingas trumpas išlaikymas, 1/50 s ir dar trumpiau. Bet fotografuojant vakare ar naktį trūksta šviesos, todėl tenka naudoti arba blykstę, arba ilgą išlaikymą: nuotrauka daroma keletą ar netgi kelioliką sekundžių. Kuo ilgesnis išlaikymas, tuo tamsesnę naktį galima fotografuoti be blykstės. Bet fotografuojant ilgu išlaikymu reikia žinoti, kad tik nejudantys daiktai (pastatai, gamta) gausis ryškūs. Ir dar patį fotoaparatą būtina pastatyti ant tvirto pagrindo arba specialaus stovo, nes viskas, kas sujudės, atrodys neryškiai. Jeigu neplanuojate daryti tokių naktinių fotografijų, ilgas išlaikymas nėra svarbus.
a1stulka2006-07-31
Laba diena, fotografavau nakti is aukstai miesto sviesas. Nustaciau didesni ISO ir nors laikiau fotoaparata stabiliai, nuotraukos susiliejo, atsirado svieseliu, demiu. Gal galima kazkokiais kitais parametrais kompensuoti sviesos stygiu ir sumazinti triuksmo lygi?
atsakė
Sveiki, Šviesos stygius kompensuojamas: * jautrumu - šiuo atveju daugėja triukšmų * naudojant daugiau šviesos surenkantį objektyvą (mažesnė f (diafragmos) reikšmė) - deja, tai galima daryti tik su veidrodiniais aparatais. Kompaktiniuose aparatuose galima tik nustatyti kuo mažesnę f reikšmę. * ilginant išlaikymą - ko gero, labiausiai prieinamas variantas naudojant kompaktinius aparatus. * naudojant papildomus šviesos šaltinius Priklausomai nuo aparato teikiamų galimybių siūlyčiau: 1. nelaikyti aparato pačiam - ir geriausias fotografas nenulaikys aparato taip stabiliai, kaip trikojis keliolika sekundžių ar net minutes. Sprendimas: a) stovas (štatyvas) b) Visi galimi būdai padėti, fiksuoti aparatą ant kitų stabilių daiktų (akmens, šviestuvo stulpo krašto, ant smėlio pripildyto kamuoliuko ar panašaus),ar bet kur kitur) c) Jei tokios galimybės nėra spausti aparatą prie stabilių daiktų arba atsiremti pačiam, jokių būdu nefotografuoti ištiestomis rankomis (ir ne tik naktį). d) fotografuoti su uždelsimu, kad fotografuojant nesujudėtų aparatas. Visai tai padėtų stabilizuoti aparatą, o jūs galėtumėte naudoti mažesnį aparato jautrumą, su kuriuo bus mažiau triukšmų. 2. Jei yra tokia funkcija, įjungti triukšmų valymo funkciją, kuri dar kartą fotografuotų „tamsų kadrą“ ir iš tikrojo atimtų tamsųjį kadrą, tai mažindama triukšmus. Jei yra tik paprastas triukšmų valymas, gali būti, kad tą darbą geriau atliks programa kompiuteryje. Beje, jei jums įdomu, kaip iš žibintų gauti žvaigždes, o ne burbulus, nustatykite kuo didesnę galimą jūsų aparate diafragmos reikšmę, pvz., 8. Gražių jums kadrų!
ryrytis2006-07-31
Noreciau paklausti, kam naudojami ivairus fotoaparatu ir vaizdo kameru konverteriai bei adapteriai. Aciu uz atsakyma
atsakė
Sveiki, adapteriai paprastai įgalina naudoti kažkokią priemonę / priedą (kompaktiniuose aparatuose paprastai nėra galimybės priedus uždėti tiesiog ant objektyvo ar tarp objektyvo ir aparato). Vadinamieji konverteriai paprastai keičia aparato matymo kampą (pvz., 2x - padidina, „pritraukia“ vaizdą, o sakykim, 0,7x - išplečia aparato matymo kampą, kas yra aktualu, kai objektai netelpa į kadrą). Daugiklis parodo, iš kokio skaičiaus reikia dauginti objektyvo židinio nuotolį, kad gautumėte atitikmenį, gaunamą ant objektyvo uždėjus konkretų konverterį. Dėl konkrečių priedų funkcijų ir parametrų reikia žiūrėti tų priedų aprašymus.
41 iš 41 puslapių
  1. Atgal
  2. 1
  3. ...
  4. 39
  5. 40
  6. 41
10 404 klausimų

Užduoti klausimą