Rodoma: 24 102
Rodyti po:2050100
FotoparduotuvėNuotraukų gamybaFotosuvenyraiFotopaslaugos
+370 604 01010
I-V 09:00 - 18:00
Juostinius vienkartinius ir daugkartinius fotoaparatus labiausiai išpopuliarino „Fujifilm“ ir „Kodak“ kompanijos. Šiuos fotoaparatus buvo pamėgę keliautojai, o pastaruoju metu tai itin populiarus vestuvių atributas. Naudodami paieškos filtrus, galite išsirinkti vienkartinį fotoaparatą pagal kainą, gamintoją ir pristatymo laiką.

JUOSTINIAI FOTOAPARTAI - tai fotoaparatai, kurie naudoja fotojuostelę, paprastai plastikinę, padengtą šviesai jautria emulsija, kuri, veikiama šviesos, suformuoja latentinį vaizdą. Vėliau juostelė apdorojama cheminiu procesu, vadinamu juostos ryškinimu, kad būtų gauti matomi vaizdai. Vaizdams fiksuoti paprastai naudojama 35 mm juosta.

Nepaisant nuolat tobulėjančių skaitmeninių vaizdų apdorojimo technologijų, analoginiai juostiniai fotoaparatai tebėra populiari (ir daugelio fotografų mėgstama) priemonė. Tiesą sakant, juosta vėl populiarėja tiek tarp profesionalų, tiek tarp mėgėjų - net prietaisų apsėsti tūkstantmečio gyventojai atsisako išmaniųjų telefonų ir skaitmeninių fotoaparatų, kad įsigytų senovinius juostinius fotoaparatus.

Norint kontroliuoti šviesos kiekį, fotoaparatas naudoja užraktą, kuriuo kontroliuojama ekspozicijos trukmė. Kitas veiksnys, turintis įtakos juostelės ekspozicijai, yra ISO reitingas arba skaičius. Skaitmeninėje fotografijoje ISO skaičių kontroliuoja fotoaparatas, o juostinėje fotografijoje ISO skaičių kontroliuoja juostelė. Kiekvienas juostos ritinėlis turi integruotą ISO vertę, kurią reikia nustatyti prieš fotografuojant.

Juostiniai fotoaparatai yra populiarūs tarp rimtų fotografų, kuriems labiau patinka juostelės detalumas, spalvų tikslumas ir ekspozicijos laisvė. Dėl to ir didesnio natūralaus sodrumo fotografai gali pasiekti puikių rezultatų ir jiems nereikia valandų valandas redaguoti savo darbų. Dažniausiai naudojami 35 mm, vidutinio formato ir didelio formato fotoaparatai.
 

Yra 3 pagrindiniai juostelių dydžiai:

  • 35 mm juostelės, dar žinomos kaip 135, kurių negatyvo dydis yra 36 x 24 milimetrai, ir kurias galima įsigyti 24 ir 36 kadrų.
  • 120 ir 220 vidutinio formato juostelės, kurių plotis yra 60 milimetrų, ir, priklausomai nuo fotoaparato kraštinių santykio, viename ritinyje galima padaryti nuo 10 iki 30 nuotraukų.
  • Didelio formato juostos, kurias galima įsigyti dažniausiai 4 x 5 colių (107 x 127 milimetrų) dydžio lakštais.
    • Smulkiagrūdėmis 35 mm juostelėmis padarytų nuotraukų raiška panaši į nuotraukų, padarytų pusiau profesionaliais veidrodiniais fotoaparatais. Vidutinio ir didelio formato fotoaparatais padarytos nuotraukos yra detalesnės, jos gerai padidinamos, tačiau nepasižymi pastebimu grūdėtumu.