+370 604 01010
I-V 09:00 - 18:00

Veidrodiniai fotoaparatai

Fotofabrikas.lt siūlo jums populiariausių veidrodinius fotoaparatų gamintojų Canon, Nikon, Panasonic, Olympus, Sony, Fujifilm fotoaparatus. Saugus pirkimas internetu ir prekių pristatymas, veidrodiniai fotoaparatai ir profesionalams, ir mėgėjams fotografams. Šie fotoaparatai išsiskiria savo valdymu, tvirtumu ir aukštos kokybės kadrais. Jie leidžia fotografui tiksliai ir greitai sufokusuoti, turi itin gerą skiriamąją gebą, ryškumą ir aiškumą. Nežinote kaip išsirinkti? Kreipkitės į mus, ir mes jus pakonsultuosime. 

1 iš 2 puslapių
  1. 1
  2. 2
  3. Pirmyn
24 41 prekių

VEIDRODINIAI FOTOAPARATAI yra skirti naudotojams, kurie nori išgauti kuo geresnės kokybės nuotraukas. Pagrindinis veidrodinių fotoaparatų pliusas yra tai, kad atsiranda galimybė keisti jų objektyvus. Tai reiškia, kad nusipirkus fotoaparatą su standartiniu objektyvu ir ateityje nusprendus, kad norisi "ko nors geriau", nebūtina pirkti viso fotoaparato. Tokiu atveju tiesiog pakanka įsigyti naują objektyvą ir naudoti kartu su savo senuoju fotoaparatu.

Veidrodiniais šie fotoaparatai vadinami todėl, kad savo konstrukcijoje turi nedidelį veidrodėlį, kurio paskirtis – iš objektyvo ateinančią šviesą nukreipti į fotoaparato ieškiklį (vadinamąją „akutę“). Kai fotografuojate, veidrodėlis nusileidžia, o visa šviesa keliauja tiesiai ant fotoaparato sensoriaus. Šis savo ruožtu šviesą paverčia elektriniais signalais, iš kurių suformuojama skaitmeninė nuotrauka. Tas pats vyksta ir įjungus vaizdo rodymą ekranėlyje. Labai panašus principas galiojo ir pirmuosiuose veidrodiniuose fotoaparatuose (SLR), sukurtuose daugiau nei prieš 100 metų, tiesiog vietoj fotoaparato sensoriaus juose būdavo foto juostelė.

Vienas pagrindinių veidrodinio fotoaparato privalumų - didelė matrica, kuri leidžia turėti ne tik labai didelį ISO, bet ir kontroliuoti ryškumo gylį (DOF). Veidrodiniuose fotoaparatuose nemažai nustatymų yra iškelta ant korpuso, todėl atsiranda galimybė fotografuoti greičiau ir patogiau. Nebūtina vaikštinėti po fotoaparato meniu, tam, kad pasirinktumėte tam tikras funkcijas arba fotografavimo režimus.

Ilgą laiką veidrodiniai fotoaparatai buvo laikomi vienais geriausių ir praktiškiausių fotoaparatų rinkoje. DSLR fotoaparatai yra tiesiog šių fotoaparatų atnaujinimas, tačiau juose vietoj juostos naudojamas skaitmeninis jutiklis.

 

KAIP VEIKIA DSLR FOTOAPARATAS?

DSLR fotoaparato fotografavimo funkcijos yra itin paprastos. Fotoaparatą sudaro dvi pagrindinės dalys: objektyvas ir fotoaparato korpusas.

Objektyvas fokusuoja šviesą taip, kad ji būtų nukreipta į skaitmeninį vaizdo jutiklį. Kai fotografuojate, vaizdo jutiklis nuskaito jį pasiekiančią šviesą ir paverčia šią informaciją skaitmenine nuotrauka.

Įdomu tai, kad kai šviesa pasiekia jutiklį, ji yra apversta aukštyn kojomis. Tačiau fotoaparate įmontuota programinė įranga tai ištaiso automatiškai.

Daugelis DSLR fotoaparatų turi pažangesnes sąrankas, kuriose yra tokių funkcijų kaip automatinio fokusavimo jutikliai. Tačiau pirmiau pateikti pagrindai turėtų padėti suprasti, kas vyksta fotoaparato viduje.

 

KUO YPATINGAS DSLR FOTOAPARATAS?

DSLR fotoaparatai išsiskiria iš kitų dėl savo konstrukcijos. Juose pavyksta suderinti puikią vaizdo kokybę, greitą vaizdo fiksavimo procesą ir labai lanksčią sąranką.

Atskiras objektyvas ir korpusas reiškia, kad galite keisti objektyvus ir iš esmės pakeisti padarytą nuotrauką. Tai gali reikšti, kad užfiksuosite plataus kampo nuotrauką, tolimą nuotrauką su optiniu priartinimu arba daugybę kitų galimybių, priklausomai nuo to, kokį objektyvą pasirinksite.

Be to, veidrodinis fotoaparatas veikia greitai. Vaizdas, kurį matote vaizdo ieškiklyje, labai tiksliai atspindi nuotrauką, kurią padarysite su nuliniu vėlavimu.

Padeda ir tai, kad DSLR yra labai populiarūs tarp fotografų. Taigi, yra daugybė pasirinkimų, įskaitant objektyvus ir priedus.
 
DSLR fotoaparatuose galima naudoti keičiamus objektyvus! Tai suteikia gerokai daugiau lankstumo, nes galite keisti, kaip fotoaparatas fokusuoja šviesą. Objektyvai gali suteikti papildomą priartinimą, platesnį kampą, geresnį veikimą esant prastam apšvietimui ir kt.

DSLR naudoja stebėtinai mažai akumuliatoriaus, ypač kai nenaudojamas LCD ekranas vaizdui peržiūrėti. Be to, daugeliu atvejų jie turi keičiamus akumuliatorius.

 

Labai svarbu paminėti, kad nors šiuo metu rinkoje vis dar yra nemažai DSLR modelių, praktiškai visi pagrindiniai jų gamintojai yra pažadėję nutraukti jų gamybą iki maždaug 2025 m. ir pereiti prie sisteminių fotoaparatų vystymo.