+370 604 01010
I-V 09:00 - 18:00

Paieška

Memelburg2015-10-27

Sveiki, praeitais metais susidomėjau fotografija.Įsigijau Nikon D7100,pradėjus fotografuoti.atsirado daugiau pageidavimų ir patirties, bet vis tiek jos truksta kai kalbama apie objektyvus. Isigijau antra fotoaparata,jau Nikon D600 FulL Frame(Pilno kadro) su Nikon AF Nikkor 35mm 1:2 D.Klausimas ttoks, sia savaite pirkau du objektyvus:nauja Nikon AF-S NIKKOR 24-85mm f/35-4.G ED VR bei mažai naudotą Sigma 15-30mm F3,5-4,5 DG Aspherical EX. Kaip minėjau su crop objektyvais plius minus kažką jau susigaudau, papasakokit kažkiek man apie tuos 3 objektyvus kuriuos dabar isigijau pilno kadro fotoaparatui.Noriu pradėt pereiti nuo kiekybės link kokybės.Ačiū.Gyvenu ne LT,bet tikiuosi ,kad man atsakysite ir patarsime.

Gina Gelažnikienė atsakė2015-10-27 10:33:25

Sveiki,

1. Nikon AF Nikkor 35mm 1:2 D šviesus fixas

Fiksuoto židinio nuotolio objektyvai beveik visada yra kur kas aštresni, jais darytos nuotraukos yra žymiai aiškesnės ir švaresnės.

Kodėl? Kaip jau minėta aukščiau – objektyve nėra židinio nuotolio keitimo mechanizmo, tai yra – nėra tiek daug judančių dalių, dėl ko objektyvo lęšiai sutvirtinti žymiai kokybiškiau.

Žinoma, dabar jau galima įsigyti ir keičiamo židinio nuotolio objektyvų, kuriais darytų nuotraukų kokybė būtų tokia pati, kaip, vadinamųjų, “fiksų“, tačiau jų kainos yra labai didelės.

Plati diafragma. Yra labai daug fiksuoto židinio nuotolio objektyvų, kurių diafragma f/1,8 ar net platesnė, ir jie kainuoja, palyginus, tikrai nedaug. Aišku, yra ir “zoomų” turinčių tokias diafragmas, tačiau už juos prašomi pinigai skaičiuojami dešimtimis tūkstančių litų.

Verta paminėti, jog fiksuoto židinio nuotolio objektyvai sveria ženkliai mažiau. “Zoomas” dažnai gali sverti ir daugiau, nei visas fotoaparatas (o ypač jei fotoaparatas žemesnės klasės ir yra lengvesnis). Tuo tarpu “fiksų” svoris retai viršija 500g.

Kaip matote – vieni pliusai. Realiai, vienintelis “fiksų” trūkumas yra tas… kad jie “fiksai” – jų židinio nuotolis yra fiksuotas ir nekeičiamas, tad artinti vaizdą reikia ne sukinėjant ant objektyvo esančius žiedus, o bėgiojant :)

Tad mūsų patarimas būtų toks: jei tik nėra būtino poreikio “zoomui”, be jokios abejonės rinktis reiktų “fiksą“.  Žinoma, jei žadate fotografuoti kupinus veiksmo ir judėjimo renginius, “fiksas” jums netiks, tačiau jei jus domina portretinė fotografija, ar norite tiesiog gražių šeimos nuotraukų, be abejonės rinkitės “fiksą“. Tiesa, derėtų paminėti, jog savo objektyvų arsenale vien tik “fiksų” jokiais būdais nepatariama turėti. Būtina turėti įsigijus kokį standartinio židinio nuotolio “zoomą“, kad atsiradus reikalui, galėtumėte fotografuoti įvairesnėmis sąlygomis.

2. Nikon AF-S NIKKOR 24-85mm f/35-4.G ED VR universalus objektyvas

Tinkami fotografuoti tiek peizažus, tiek portretus ar augalus.

50mm ar 85mm yra populiariausi židinio nuotoliai portretinėje fotografijoje, kadangi esant tokiam židinio nuotoliui portretinė nuotrauka gaunama neiškraipyta, natūrali ir nesuspausta.

3. Sigma 15-30mm F3,5-4,5 DG Aspherical EX - plačiakampis objektyvas

Aprėpia ypač didelį vaizdą, panašiai, kaip žmogaus akis, o kai kurie fisheye tipo objektyvai aprėpia netgi didesnį.

Neįkainojami fotografuojant interjerą – jų pagalba nereikia lįsti į patį tolimiausią kambario kampą, kad pavyktų aiškiai nufotografuoti viską, kas yra kambaryje.

Šiais objektyvais darytos nuotraukos labiausiai įtraukia žiūrovą dėl ypač plačiai aprėpiamo vaizdo.

Plačiakampiai objektyvai dažniausiai iškraipo vaizdą, o ypač jei fotografuojama iš arti.

Meninėje fotografijoje – tai gali būti pliusas, tačiau norint aiškaus ir neiškraipyto vaizdo šie objektyvai netiks.

Vaizdo iškraipymai yra didelis blogis portretinėje fotografijoje, tad portretams fotografuoti plačiakampiai objektyvai taip pat netinkami.

 Plačiau apie objektyvus galite pasiskaityti ir pasimokyti mūsų bloge "Kaip išsirinkti objektyvą"

Dažniausiai brangūs – nėra pigių alternatyvų, pagrinde visi plačiakampiai 

Sveiki, iškeliauju mėnesiui. Nusižiūrėjau pas jus fotoaparatą kelionei Olympus TG-850. Man reikia atminties kortelių, baterijos (su saulės elementais, selfie lazdos, dėklo. Gal galite ką nors pasiūlyt už prieinamą kainą ? Kelionė pesčiomis, ten nebus elektros, fotografavimas nebus pagrindinis tikslas.

Gina Gelažnikienė atsakė2015-10-08 14:21:16

Sveiki, galime atsiųsti Jums konkretų pasiūlymą, parašykite vadybai į [email protected] ir Jums el. paštu atsiųs konkrečių daiktų pasiūlymus su kainomis. 

svecias401832014-12-09

kaip susigrazinti pinigus jei sumokejau klaidingai nepasirinkusi nuotrauku poto bandziau pasirinkti nuotraukas bet nuolaidos nepritaike netiko kuponas tad uzsisakiau i namus pilna kaina kaip visko atsisakyti ir atgauti pinigus?

Eligijus Levanas atsakė2014-12-10 09:07:11

Sveiki,

 

Susisiekite su vadybininkais: [email protected]

ramunele022014-11-17

Sveiki, noriu įsigyti pirmąją kamerą, tačiau neturiu beveik jokio supratimo apie jų savybes ir privalumus, aplankytų parduotuvių konsultantai taip pat ne ką galėjo pasiūlyti, pakomentuoti. Pradžiai galvoju apie nenaują, Full HD režimu filmuojančią kamerą, kiek suprantu tai atsirinkau tokius parduodamus variantus: Canon legria HF R106, JVC everio gz-e300be (praktiškai nauja), Sony HDR-SR11, SONY HDR TG3, Panasonic HDC-HS9. Kuri iš jų pagal savo savybes, filmavimo kokybę, naudojimo paprastumą ir patogumą yra verčiausia dėmesio? O gal vertėtų pirkti naują JVC HD Everio GZ-EX215? Iš anksto dėkinga:)

Eligijus Levanas atsakė2014-11-17 09:54:31

Sveiki,

Jei perkate nenaują daiktą visada galite jį pabandyti, pardavėjas jį parodys. Jei yra instrukcija internete pasižiūrėkite ar visi mygtukai išdėstyti patogiai ir ar yra funkcijos kurių reikia. Gamintojo puslapyje būna aprašymas ir naudingi patarimai, taip pat internete galite paieškoti video pavyzdžių, pvz youtube tikrai yra nemažai testų įvairiausių fotoaparatų ir kamerų.

wuwu2014-09-10

sveiki:) turiu Nikon d3100 ,pirktas pora metu atgal. pradejo fotografuot dryziais. garantinis baigesi..:( kiek kainuotu remontas?/ar verta remontuot? o gal kaltas tik objektyvas?

Gintautas Drakšas atsakė2014-09-10 15:51:04

Sveiki. Dryžiai kalba apie jutiklio (matricos) problemas. Remontuoti įmanoma, yra galimybė, o dėl remonto kainos galite pasiteirauti 861113559, Jonas.

smailaskampas2014-08-24

Sveiki, planuoju įsigyti fotoaparatą, tik nenusprendžiu, kuris mano poreikiams reikalingesnis - sisteminis, ar veidrodinis. Esu pradedančioji, iki šiol turėjau tik muilines, tiesa, esu bandžiusi fotografuoti su veidrodiniu canon, patiko tiek kokybė, tiek tai, kad naudojimasis pakankamai aiškus ir suprantamas. Fotoaparatas, kurį ketinu įsigyti, dažniausiai bus naudojamas tinklaraštinei fotografijai, t.y. objektams, mados fotografijai, portretams (į keliones jo tikrai nesivešiu, tad netrukdys, jei bus didesnis). Žiūrėjau sisteminių ir veidrodinių kainas, atrodo, negaila pridėti poros šimtų ir nusipirkti pradedančiųjų veidrodinį, bet tada vėl pamąstau, gal neišnaudosiu visų jo galimybių? O dėl sisteminio nerimauju, kad prastai fotografuos judesius.. Ką patartumėte įsigyti? Biudžetas kažkur iki 1500

Gintautas Drakšas atsakė2014-08-25 17:31:20

Sveiki. Tiek sisteminis, tiek veidrodinis savo darbą tikrai atliks gerai (jutiklis toks pat), tik veidrodiniai šiai dienai turi didesnį optikos pasirinkimą, ir jie iš anksčiau yra žinomi kaip kokybės garantas. Tas pačias galimybes ir funkcijas turi sisteminis, o kai kuriais atvejais netgi turi pranašumą, turi daugiau automatizuotų režimų, kurie padeda lengviau pasiekti tą patį norimą rezultatą neeksperimentuojant. Judesio fotografavimas - panašus, tiesa, veidrodinio fotoaparato fokusavimo sistema kiek geresnė, tad jis greičiau fokusuos ir pagaus judesį, bet čia atotrūkis nedidelis, kad galima būtų kalbėti kaip apie esminį skirtumą (dabartiniai sisteminiai turi pakankamą fotografavimo spartą , kad tinkamai užfiksuoti judesį). Daugiau, kaip skirtumą , reikia paminėti aparato dydį, optikos pasirinkimo galimybę, priedų skaičių, valdymo patogumą, veidrodinis turi daugiau valdymo įrenginių greitam režimų pasirinkimui ir koregavimui. Tad tinklaraščiui užtenka ne tik sisteminio ar veidrodinio, bet ir daug paprastesnio fotoaparato. Klausimas, kaip tinkamai jį išnaudosite. Profesionaliems tikslams tiek pigus sisteminis, tiek pigus veidrodinis bus per skysti, tačiau, jei tai nekliudys Jūsų poreikiams, abu tiks. Norimą kokybę gali garantuoti tiek vienas , tiek kitas. Profesionalesniems tikslams, kaip įprasta, labiau kokybę lems ne pats aparatas, o jam uždėta optika. Kaip minėjau, šiandien didesnis optikos pasirinkimas - veidrodinių naudai.

Ramunasbku2014-06-12

Sveiki. Reikalinga vaizdo kamera, sakykim iki 1000 litų, svarbiausia funkcija - ilgas nepertraukiamo filmavimo laikas (bent jau apie 2,5 val.). Priartinimas ar vaizdo kokybė nėra pirmoje vietoje. Ką galėtumėte rekomenduoti? Sunkiai sekasi rasti. Ačiū labai.

Gintautas Drakšas atsakė2014-06-13 00:00:00

Sveiki. Patarčiau įsigyti Sony HDR-CX190E, ji turi LP  (Long Play) filmavimo režimą, kuris naudojamas filmavimui, kai nereikia labai geros kokybės, bet reikia kad kamera ilgiau filmuotų turint tą pačią atminties talpą. Filmavimo trukmė taip pat priklausys nuo to, kokios talpos atminties kortelę įsigysite. Talpesnė - filmuosite ilgiau. Jai tinka kortelės iki 64 GB talpos. pavyzdžiui, naudojan LP režimą į 2GB kortelę tilps 45 min, 4GB - 90 min, 8GB - 185 min, 16GB - 380 min, 32GB - 770 min (t.y. 12 val ir 50 min). Šiaip, kamera gera, pakankamai gerai filmuoja ir esant blogesniam apšvietimui. Kainos prasme netgi imčiau pigesnę - Sony HDR-CX240. Viskas tas pats, tik naujesnė, ir su kiek mažesniu artinimu, bet Jums tai, kaip suprantu, neaktualu.

kirkickaite2014-06-03

Sveiki,Esu pradedanti fotografe Turiu Canon 700D (18-55mm) mane domina portretinė fotografija.Kokio man reike objaktyvo kad pirmam plane esantis zmogus isrysketu o antras planas butu susiliejas ?Isanksto aciu uz atsakyma

Gintautas Drakšas atsakė2014-06-03 00:00:00

Sveiki. Pradžiai pradėkite nuo Canon EF 50mm f/1.8 II, išlaidos minimalios, o kokybę turėsite labai gerą. Jei yra atliekamų finansų daugiau, galima imti Canon EF 50mm f/1.4 USM, kurio konstrukcija geresnė, patvaresnis, kiek šviesesnis, sparčiau dirba. Šie du objektyvai turėtų bųti pirmiausias pasirinkimas, jei norite tokių rezultatų, kuriuos išvardinote. Aišku, dar yra ir puikioji Sigma EX 50mm F1.4 DG HSM, kuri labai traukia fotoaparatų turėtojus, galima teigti, kad šis objektyvas savo kokybe kai kuriais aspektais netgi lenkia originalius. Draugas turi Nikon-ui, tai fotografuoja praktiškai vien juo.

vikuteee2014-05-29

Sveiki, Turiu Canon 700D (50mm 1,8 ir 18-55mm), labiausiai domina portretinė bei gamtos fotografija. Norėjau paklausti, norint pagerinti nuotraukų kokybę, ryškumą ir panašiai, koks/kokie filtrai man reikalingi? Ačiū, lauksiu atsakymo.

Gintautas Drakšas atsakė2014-05-30 00:00:00

Sveiki. Vaizdo kokybę gerina ne filtrai, o parys objektyvai, t.y. naujai įsigyjami geresnės klasės objektyvai. Tokie yra L klasės objektyvai (pavadinime L raidė). Bet jie daugiau kainuoja. Tačiau manipuliuojant ir su turimais objektyvais galima kokybę kelti, t.y. gauti geresnį detalumą nuotraukoje. Paprasčiausiai naudokite fotografuodami diafragmą nuo F8 iki F11, ir rezultatą pamatysite akivaizdžiai. O kalbant apie filtrus, jie nėra skirti kokybei gauti, kaip tik, daudeliu atveju jie nedaug kokybę blogina (tam tikrose nedidelėse ribose). Tačiau filtrai yra skirti tam tikriems efektams gauti, tai galite sužinoti pasiskaitę apie juos filtrų gamintojų puslapiuose (Marumi, Rodenstock, Hoya, Cokin, ir kt.), arba tinklapiuose apie fotografiją. Trumpai galima pasakyti, kad UV skirti sunažinti UV spindulių įtaką nuotraukai, kažkiek atgaivina spalvas, truputį paryškina debesis, UV Haze - sunažina atmosferos įtaką nuotraukai, t.y. mažina miglos, garų, rūko įtaką nuotraukai, CPL - poliarizuojantys - didina arba nuima atspindžius nuo nuožulnių paviršių (sukiojant galite pasirinkti, ar padidinti atspindžius, ar sumažinti, kad matyti , pavyzdžiui, kas yra už blizgačio stiklo), ND filtrai naudingi, kai reikia fotografuoti dieną ilgais išlaikymais, esant intensyviam apšvietimui (kad dienos metu gauti vakaro ar nakties efektą, pavyzdžiui, ilgas išlaikymas reikalingas kad fotografuojant tekantį vandenį gautume taip vadinamą šilko efektą, kad vanduo atrodytų kaip krentantis šilkas), yra tam tikros spalvos filtrai, norint akcentuoti tam tikrą spalvą, IR - infraraudonųjų spindulių - filtrai, sulaikantys arba praleidžiantys IR spindulius, didinantys filtrai Makro fotografijai ir t.t.

Mėgėjui pirmiausiai reikų turėtį UV filtrus, kurie be savo funkcijos tarnauja ir kaip objektyvo priekinio lęšio apsauga.

Sekantis (filtro) pirkinys dažniausiai būna CPL, jis kartu kažkiek tamsina, kontroliuoja atįspindžius.

Po to - pagal poreikius.

kryziuke2014-05-27

Sveiki, planavau įsigyti veidrodinį fotoaparatą, kuriam ketinau skirti apie 3000 lt (kartu su objektyvu), dairiausi i Nikon, taciau visą laiką kliuvo jų dydis ir svoris. Neseniai pamaciau, kad atsirado sisteminiai, tad klausimas - kokiam vartotojui jie skirti? Ar nuotraukų kokybė bus panaši į daromų veidrodiniu fotoaparatu? Tuo pačiu jie ir pigesni.

Gintautas Drakšas atsakė2014-05-28 00:00:00

Sveiki. Sisteminiai buvo kuriami kaip alternatyva veidrodiniams fotoaparatams, kad mėgėjas gautų tokią pačią kokybę, kaip ir naudodamasis veidrodiniu, tačiau turėtų mažesnį korpusą, bet su galimybe keisti optiką (kaip ir veidrodiniuose). Korpusas sumažėjo atsisakius juose veidrodinio mechanizmo, svoris - taip pat, yra galimybė keisti objektyvus, kurių pasiūla vis didėja. Tačiau, pastaruoju metu sisteminiai ėmė eiti ir į profesionalų rinką, išėjo visa eilė Pro klasės sisteminių. Profesionalus fotografas Algis Kriščiūnas (buvęs Foje narys, dabar „Panelės“ žurnalo meminis redaktorius ir fotografas) naudoja savo darbui ir žurnalo leidybai sisteminius fotoaparatus: kokybė puiki, dydis priimtinas išvykoms ir fotosesijoms, funkcionalumas - puikus, galimybės - kaip veidrodinio, išskyrus tai, kad dažniausiai sisteminiuose nėra „akutės“, vaizdas matomas ekrane. Sisteminių fotoaparatų katalogas - čia. Kainos prasme vienas iš priimtiniausių gamintojų - Olympus. Tačiau ir kiti gamintojai turi nedaug kainuojančių modelių. Perkant fotoaparatą dažniausiai aktualu ir papildomų objektyvų įsigijimas, komplekte esantis , kaip taisyklė, tenkina kokį pusmetį, metus, du, po to prireikia kažko geresnio, skirto specifinėms užduotims, pavyzdžiui, portretams. Tad perkant sisteminį, kaip ir veidrodinį, aktualu iškart peržvelgti į to gamintojo objektyvų asortimentą, jų kainas, pasiūlą. Sisteminių objektų asortimentas - čia. Tad, mėgėjui yra iš ko rinktis. Šiandien neverta užsiciklinti vien tik veidrodinių aparatų pasiūla, aišku, vartotojui jie iki šiolei buvo kaip kokybės etalonas, kol neatsirado sisteminiai. Be to sisteminiai fotoaparatai labiau orientuoti į buitinį vartotoją, jie turi galybę gerai sufomuotų automatinių fotografavimo režimų, ko neturi veidrodiniai (yra labai ribotai), tai itin palengvina fotografavimą, nereikia apdototi vaizdo medžiagos kompiuteriu, gaunama norima nuotrauka iškart. Be to, norink gauti gerą kokybę veidrodiniu fotoaparatų, dažniausiai prireikia geros optikos, be to reikia įgūdžių, žinių, daugelis nusipirkę veidrodinį po pusmečio „nuleidžia rankas“, nes žinių trūkumas verčia nuolat tobulintis, ko dažniausiai neprireikia turint sisteminį (kiekvienam - savo, pagal norus ir galimybes).

Tad - sisteminiai fotoaparatai yra puiki alternatyva veidrodiniams, mėgėjui dar netgi geresnė.

1 iš 32 puslapių
  1. 1
  2. 2
  3. 3
  4. ...
  5. 32
  6. Pirmyn
10 312 klausimų